– Mi okozhatja egyes szülőkben a kényszert arra, hogy mindig megvásárolják gyerekeiknek a piacon fellelhető legújabb fejlesztő játékokat? Megfelelési kényszer? Kompenzálás? Tájékozatlanság?
– Elég sok negatív dolgot írunk a Covid számlájára, azt hiszem, hogy a világjárványnak van köze a folyamatos túlköltekezéshez is. Azokban az években, tőlünk független okok miatt, a négy fal közé voltunk zárva, és rá voltunk kényszerítve, hogy akár a homokot is bevigyük a házba, hogy a gyerek játszthasson, kapcsolódhasson a természettel. Viszont sajnos ezek a berögződések sokakban megmaradtak a mai napig. Ma már lehetőségünk lenne kivinni a gyereket az erdőbe, hogy első kézből tapasztalja meg a természetközeliséget. Ehelyett a fogyasztó társadalom az súlykolja belénk, hogy vásároljunk.
Sokszor nem is gondolunk bele abba, hogy milyen egyszerűen elő tudnánk mi magunk is állítani egy-egy játékot. Vegyük például a boltok polcain megtalálható színes, szagos gyurmát, amit általában a legtöbb korosztályú gyerek szeret. Otthoni környezetben, akár közösen, liszt, só, olaj és víz összegyúrásával előállítható a házi gyurma. A színeket, illatokat pedig kedvünkre variálhatjuk ételfestékekkel, természetes illóolajok, fűszerek felhasználásával. Ez csak egy példa a sok közül, hogy mennyivel több élményt adhatunk a gyerekünknek, ha közösen készítjük el a játékait. Hozzátenném, hogy sok esetben a házilag elkészített játékok még tovább maradnak jó állapotúak, mert a gyerekek jobban vigyáznak rájuk.