Sokszor jó lenne tanácsot kérni valakitől, aki kérdésünkre tudja a választ. Sokszor jólesne a bátorítás, egy hozzáértő vélemény, hogy jó úton járunk-e, merre tovább. Rovatunkkal segítséget szeretnénk nyújtani azoknak, akik táplálkozással, lelki problémákkal kapcsolatban szeretnének útmutatást, vagy jogi ügyekben szakember véleményét kérnék.
Tisztelt Szerkesztőség,
üdvözlöm a rovatot és a kezdeményezést, hogy három területen is kérdezhetnek az olvasók. Egy jogi ügyben fordulok Önökhöz. Kérdésem a következő:
Egy olyan ingatlant, amelyet házasságkötés előtt vásároltak, tulajdonosként csak a férj van beírva, hogyan lehet úgy átíratni, hogy a férjen kívül a feleség is szerepeljen mint tulajdonos? Milyen költségek merülnek fel? Köszönöm szépen!
Marosi György ügyvéd válaszol
A házasság megkötése előtt szerzett tulajdon az illető házastárs saját vagyona marad a házasság megkötése után is. Az új polgári törvénykönyv megengedi a házastársaknak, hogy egymással adásvételi szerződést kössenek.
Ez a rendelkezés eltér a korábbi szabálytól, amely tiltotta a házastársak közötti adásvételi szerződések megkötését. Ahhoz, hogy a feleség is szerepeljen az ingatlan nyilvántartási dokumentumaiban (telekkönyv, helyi adózási nyilvántartás), a házastársaknak egy közjegyző előtti adásvételi szerződést kell kötniük. A költségek mértéke az ingatlan értékétől függ, erről azonban részletesebb információt egy közjegyző tud adni.
- Írjanak nekünk, kérdezzék Marosi György ügyvédet, Pap Enikő étkezési tanácsadót, Tófalvi Beáta pszichológust. Minden hónap 5-éig beérkező leveleiket a hónap végéig megválaszoljuk, néhányat a lapban meg is jelentetünk – név nélkül vagy csak a levélíró keresztnevével. Ha nem teljesen érthető a megfogalmazott kérdés, úgy érdemben válaszolni sem tudnak szakértőink. A közölt információ tájékoztató jellegű, nem minősül tanácsadásnak.
Leveleiket e-mailcímünkre várjuk: level@noileg.ro
A cikk nyomtatott változata a Nőileg magazin 2019. márciusi lapszámában jelent meg.
Kiemelt kép: pixabay.com