Klasszikus, sportosan elegáns a stílusa, mondja Nonó. „Minden szettet feldobok valamilyen csavarral, legyen az ékszer, kalap vagy táska” – teszi hozzá. Egyértelmű, hogy fotós szemmel készült az alkalomra, hiszen nem csak a vállfán látja a ruhákat: azt is tudja, hogyan kell úgy viselni a darabokat, hogy az a legjobban mutasson a képeken. Egyszerű így a dolgunk, dúskálunk majd a jó képekben – egyezünk meg Kovács Levente fotóssal.
Látószemüveg mint kiegészítő
Egyértelműen a cipők szerelmese, bár nem feltétlenül a magas sarkúaké, hiszen manapság már sportcipőben is lehet elegáns az ember lánya. Főként, ha két gyermek után kell szaladni – kacsintunk össze.
Nonó azonban nemcsak a cipőket, hanem a szemüvegeket is gyűjti: egészen szép kollekcióval érkezett a fotózásra is.
„Minden szetthez külön látószemüveget hoztam. Amióta szemüveges vagyok, szeretem ezeket is a szetthez párosítani, ezzel is feldobva az összhatást. Mert minden a részletekben rejlik” – indokolja mosollyal.
Nagyon élénk színű ruhái nincsenek, egy-két jól szabott pasztell darabbal készült. „Szeretem a feketét és a semleges színeket” – mondja, és mutatja is a bézs, fehér, szürke darabokat, az összhatás pedig távol áll a semlegestől.
Divat, személyre szabva
Nonó a fotózásra hozott szetteket a legapróbb részletig megtervezte, az aktuális divatot követve az Instagramról és a Pinterestről nyer inspirációt. „Vannak olyan külföldi influenszerek, akiket a stílusuk miatt követek” – árulja el. De fontos: a trendeket a maga ízlése szerint formálja, ettől igazán izgalmas az öltözködés. Például
bármennyire is próbálná, nehezen barátkozik meg az újból divatos bő farmerekkel.
„A bő szabású szövetnadrágokat nagyon szeretem, kényelmes és elegáns viselet hétköznapra is. De a nagyon bő farmerekben úgy érzem, elvész az alakom. Bár hoztam magammal néhányat, nem érzem magaménak, úgyhogy most kihagyjuk” – magyarázza nevetve.
Sokat kihozhatunk egy jó zakóból
A ruhatára aduászai azok az időtlen, klasszikusan divatos darabok, amelyeket lehet elegánsan és sportosan, hétköznap és alkalmakkor is hordani. „Imádom a különböző stílusú zakókat kombinálni sportcipőkkel, ami egy lazább, sportosabb irányba viszi el a szettet. De, ha veszel egy elegáns cipőt, egy pár elegánsabb fülbevalóval vagy táskával kiegészíted, máris kapsz egy elegáns szettet” – magyarázza.
Mint ahogyan a simléderes kalap és a zakó, kistáska is megfér, sőt, jól mutat együtt: sportos-elegáns, kis csavarral. A webáruházak több lehetőséget kínálnak, így Nonó többnyire online vásárol, ritkán tér be személyesen a boltokba: a legjobb darabokat online is izgalmas levadászni.
Nemcsak szükségből, hanem, mert örömet is nyújt
A reggeli előkészületek most, hogy már két gyermeke is van, sokszor tízpercesre szűkültek. „Ha biztosra akarok menni, akkor előző este előkészítem a másnapi teljes szettet. Nagyon sok időt és fejfájást spórolok így meg” – magyarázza. Mert az öltözködés számára fontos, teszi hozzá: egyrészt az önkifejezés módja, másrészt magabiztosságot ad. „Egy jól összeállított szettel, amiben jól is érezzük magunkat, jól indul a nap.”