Címke: gardrób

Kovács Eszter: Legyen valami meglepő minden szettben

Eszterünk maga a kifinomult elegancia. Öltözködésében sok az egyéni „hang”, ugyanakkor azokat az alapszabályokat is jól ismeri és alkalmazza, amelyek megóvják az ember lányát attól, hogy slampos vagy ízléstelen legyen.

Magyari Tekla: Nem a ruhám vagyok

Nem jellemző, hogy mi, nők ne akarnánk új ruhadarabokat beszerezni... Magyari Tekla kolléganőnk természetes, sallang- és megfelelésmentes hozzállása az öltözködéshez felér egy motivációs előadással: az vagy, aki vagy, és közel sem a ruhád vagy.

Csatlos Tünde: Meghatározza az egész napom, hogy mi van rajtam

A nyomtatott lap újraindulásának örömére gondoltunk egy merészet, s az elkövetkezőkben kis „magamutogatásba” kezdünk: betekintést engedünk kollégáink gardróbjába is. Egyúttal pedig arról faggatjuk egymást, hogy kinek mit jelent a stílus?

Magassarkús nő a fehér köpeny mögött

Dr. Molnár Emőke igazi örökmozgó: Kolozsváron élő endokrinológusként Erdély négy különböző városában dolgozik, állandóan jön-megy Csíkszeredától Besztercéig, amikor pedig van egy kis szabadideje, repülőre pattan, hogy világot lásson. Azt képzelhetnénk, hogy ilyen életmód mellett öltözködésében a kényelem az elsődleges szempont, ehhez képest Emőke maga a hanyag elegancia: szinte csak magas sarkú cipőben dolgozik, s odavan a „kényes” fehér ruhákért. (Cikkünk a Nőileg magazin 2022. novemberi lapszámában jel

Mértéktartó eklektika egy kis zölddel

Ahhoz képest, hogy lány vagyok, nincs sok ruhám – mondja Deák Szidónia, a Krónika napilap szerkesztője, aki ruhaválasztáskor inkább a formákra, mint a színekre esküszik. A háromszögtől a trapézig, bármilyen alakú blúz, szoknyanadrág jöhet, a lényeg, hogy „szidis legyen”. És legyen benne egy kis zöld. Utóbbi a hegyek miatt, hiszen nagy túrázó, a hegyek szerelmese. (Cikkünk a Nőileg magazin 2022. októberi lapszámában jelent meg.)

Keddi lányok: így is lehet! – Hétköznapi feltöltődés tündérruhában

Adott négy negyven fölötti, székelykeresztúri nő, akik imádnak öltözködni, és egy átlagos hétköznapból is képesek valami rendkívülit kihozni. Egyszerűen azzal, hogy egy ötlet alapján összehangoltan, de mégis különlegesen öltöznek fel, és ezt meg is mutatják, nemcsak a közösségi oldalon, hanem az utcán is. Ezúttal nem egyetlen gardrób tartalma, hanem négy nő öltözködése érdekelt minket. (Cikkünk a Nőileg magazin 2022. szeptemberi lapszámában jelent meg.)

Játékos és vicces – képregényes ruhatár

Tükörtojás fülbevaló? Netán tortaszelet és szusi a fülben? Ha szőrös lábú Simpson családot látsz a tornacipőjén egy meggyes fülcsis-, türkiz hajú nőnek, szinte biztos, hogy a Netflix-sorozatokat fordító Péter Orsolya gardróbját bámulod – elképesztően színes, már-már képregényes. (Cikkünk a Nőileg magazin 2022. augusztusi lapszámában jelent meg.)

Tűzpiros, pöttyös, sárga: a „ruhavadász” prédái

Nem kell vastag pénztárca ahhoz, hogy jól öltözködjünk – vallja István Szidónia, a Rádió Gaga Marosszék műsorvezetője, aki minden nap délidőben szól a hallgatókhoz. Sokkal fontosabb szerinte az, hogy ismerjük magunkat, legyünk tisztában adottságainkkal, azzal, hogy mi előnyös számunkra, mert így csak olyan ruhákban fogunk járni, amelyek jól állnak nekünk. (Cikkünk a Nőileg magazin 2022. júliusi lapszámában jelent meg.)

Hajnal Zsuzsanna: A stílustanácsadó, akinek nincsen farmerja

Hajnal Zsuzsát már nemcsak Marosvásárhelyen, de Erdély-szerte is egyre többen ismerik – stílus- és színtanácsadóként nagyon sok nőnek (és férfinak) mutatta meg, melyek számukra a legelőnyösebb színek és szabásvonalak. Most az ő gardróbjába lestünk be. (Cikkünk a Nőileg magazin 2022. júniusi lapszámában jelent meg.)

Györgyicze Anna: A divatban az a legjobb, hogy nem örökérvényű

Fiatal kora óta foglalkoztatja a divat, sminkes, manikűrös, és bár nem szereti ezt a szót, de influenszer is: követői nyugodtan ráhagyatkozhatnak stílus kérdésében. Változtatásokkal szabja magára a mai divatot, mert szentül hisz abban, hogy olyasmit kell viselni, amiben jól érzi magát az ember. A Csíkszeredában élő Györgyicze Annát kértük ezúttal arra, hogy mutassa meg nekünk kedvenc összeállításait. (Cikkünk a Nőileg magazin 2022. májusi lapszámában jelent meg.)

Színes és virágos: a szoknyás igazgató gardróbja

Gyakran nem látni őt ugyanabban a ruhában, nem a „kétfarmeres” típus: a székelyudvarhelyi Művelődési Ház vezetője, Simon Mária Tímea igazán „nőcis” jelenség. Nem is tagadja: szeret jól öltözni. (Cikkünk a Nőileg magazin 2022. áprilisi lapszámában jelent meg.)

Az elegancia nem divat kérdése. Az elegancia örök

Habár él és virul a mondás, miszerint nem a ruha teszi az embert, András Hunor úgy véli, az öltözködés mégis csak keretez, belehelyez egy társadalmi kategóriába: a ruházat képet fest az egyénről. Három gyerek édesapjaként – aki vállalkozó, csíkszeredai önkormányzati képviselő – Hunor licis kora óta olyan összeállításokban érzi jól magát, amivel „nem megy szembe az utcán”, vagyis, ami egyedi. (Cikkünk a Nőileg magazin 2022. februári lapszámában jelent meg.)

Kézműves csodavilág és békés harmónia Ceclanéknál

Egy kis eldugott ékszerfalu, Székelyszállás az úticélunk, Marosvásárhelytől fél órányira. A kanyargós úton azon gondolkodom, mennyire nyugodt lehet itt az élet. Aztán mosolyra húzódik a szám: na, vajon mennyire lehet nyugodt egy ötgyermekes családnál?!

Melyek a te színeid? – Évszakelmélet az öltözködésben

Biztosan voltak olyan napjaid, amikor mindenki bókolt, hogy milyen jól nézel ki, máskor pedig, bár semmi bajod nem volt, betegnek, fáradtnak láttak. Ez azon is múlik, hogy épp milyen színű ruhát viseltél. Erről szól az évszakelmélet az öltözködésben.

Kovács Eszter: Legyen valami meglepő minden szettben

Eszterünk maga a kifinomult elegancia. Öltözködésében sok az egyéni „hang”, ugyanakkor azokat az alapszabályokat is jól ismeri és alkalmazza, amelyek megóvják az ember lányát attól, hogy slampos vagy ízléstelen legyen.

Az orda újjászületése

Az erdélyi konyha egyik jellegzetessége a folyamatos megújulás. Az elmúlt századok során mindig nyitott volt az új hatásokra, ezek folyamatos keveredéséből alakult ki mindaz, amit ma erdélyi konyha néven emlegetünk.