A legjobb erdélyi magyar dizájnerekkel erősít idén a Vibe Fesztivál

Ha úgy megy majd valaki a marosvásárhelyi Vibe fesztiválra, hogy nem találta meg a tökéletes fesztiválcuccot, semmi pánik, helyben is beszerezheti majd. A legjobb honi dizájnerek, ékszerkészítők, a hazai divatszakma legjava lesz jelen a fesztivál Fashion Cornerén július 4–7. között. Vásárolni lehet majd az alkotóktól, vagy csak beszélgetni velük, kideríteni, hogy mi a legtrendibb ruha, cipő, és a leginkább hozzánk illő smink, frizura idén nyáron.

Ha úgy megy majd valaki a marosvásárhelyi Vibe fesztiválra, hogy nem találta meg a tökéletes fesztiválcuccot, semmi pánik, helyben is beszerezheti majd. A legjobb honi dizájnerek, ékszerkészítők, a hazai divatszakma legjava lesz jelen a fesztivál Fashion Cornerén július 4–7. között. Vásárolni lehet majd az alkotóktól, vagy csak beszélgetni velük, kideríteni, hogy mi a legtrendibb ruha, cipő, és a leginkább hozzánk illő smink, frizura idén nyáron.

Elképzelték valaha már egy-egy próbafülkében vagy otthon a tükör előtt, hogy ki az, aki megalkotta, akinek a fejében, gondolataiban először megjelent a ruha, kabát, amit épp hordunk?  Hogy vajon olyan lett-e, amilyennek elképzelte? Hogy ő maga hordaná-e?

Minden ruha mögött van egy ember, sőt, néha több is.

A marosvásárhelyi Vibe fesztivál Fashion Cornere attól különleges, hogy ott személyesen is megismerhetjük a ruhák és ékszerek alkotóit. Szociális tér, ahol a legmenőbb itthoni dizájnerek, divatbloggerek, ékszerkészítők találkoznak közönségükkel.

Bőr, beton, műanyag – íme címszavakban az erdélyi divatnak szánt és azt bemutató Fashion Corner. Az erdélyi alkotókat hozzák el, de azt is láttatni kívánják, hogy a világon máshol mik a trendek. A millenniumi generációhoz szólnak, a divatsarok felhozatalában az ő elvárásaik az elsődleges szempont. Ennek a generációnak pedig egyre fontosabb a környezettudatosság. Újrahasznosított műanyagból készült ékszerekkel, különleges műanyag cipőkkel kedveznek majd azoknak, akik ökotudatosan élnek. Az ékszerkínálat a tradicionális vonalat követi, kivétel talán a beton ékszerek vagy egyéb környezetbarát ékszerek.

 

AndrArt: „Az AndrArt, amelyben a divat és a művészet találkozik. Koncepcióm a művészet bevonása a mindennapi öltözködésbe. Emellett alkotásaim, kiegészítőim, ruháim az újrahasznosítás jegyét hordozzák. Valami újat alkotni abból, ami másnak már fölösleges, és ezáltal teremteni meg egy elegáns, nőies stílust.”

A népies, tradicionális ékszereket igénylik a legtöbben Erdélyben, még a legfiatalabbak is – mondta lapunknak Sámi Zsuzsa, a Fashion Corner koordinátora, hozzátéve, hogy a  ruhák viszont inkább az urbánus vonalat követik, a városi laza stílust, azt, amit a mindennapokban hordunk.

És hogy mitől különleges az erdélyi divat? Attól, hogy egyéniségekre épül, minden termék mögött nemcsak egy személy, de egy történet is van. A helyszínen pedig találkozni lehet majd a dizájnerrel is, meg lehet ismerni a sztoriját, ezáltal értékesebbé válhat a tőle vásárolt termék.

Sámi Zsuzsa viseli gondját e fórumnak

Nagyon sok alkotó saját elhatározásból, autodidakta módon tanulja a szakmát, mások Olaszországban, Franciaországban és Magyarországon tanultak, mégis hazajönnek, mert úgy érzik, itthon lelkesebb közönség várja őket, jobban egymásra talál alkotó és vásárló. Mindeniknek van személyes sztorija, és hosszú utat járt be, hogy alkotásai eljussanak idáig. Azért is szerveznek beszélgetéseket a különböző dizájnerekkel, hogy a közönség megismerhesse a ruha mögött az embert.

Workshopok, beszélgetések tarkítják a divatsarok kínálatát és színesítik a fesztiválozók napját. Beszélgetések nemcsak divatról és öltözködési trendekről, hanem egészséges életmódról, fogyásról, szépülésről.

A férfiaknak pedig, akiket, ha őszinték akarunk lenni, nem feltétlenül favorizál az itthoni divatvilág, hát itt lesz egy külön nekik szentelt sarok, továbbá férfi divattervezők, divatbloggerek is jelen lesznek.

 

Kérdezheted majd Csalár Bencét is!

Csalár Bence: divatbloggerből lett divatújságíró, akinek formabontó és egyedi stílusa mára védjegyévé vált. A fiatal divatimádó fiú rendszeres meghívottja a legnagyobb nemzetközi fashioneseményeknek. Kreatív stúdióját 2012-ben indította, amellyel azóta megannyi márkának segített ismertté válni.

És nem utolsósorban azt regélik, akik már jártak itt korábban, hogy ízeiben a fesztivál legjobb kávéját adják. Ha pedig a kávé sem segít kiheverni az előző éjszakát, máris ott egy sminkes, aki – látványban legalábbis – frisset és bulikészet varázsol a hervadt arcocskákból. Mivel pedig egy fesztiválon nincs (nem lehet) bad hair day, fodrász is segít. A smink- meg hajszakértők ötletekkel is szolgálnak arról, hogy kinek mi áll jól, milyen színeket, milyen frizurát hordjon. (X) 

Aktuális lapszámunkat most itt kérheti >>> 

Előfizetésért látogasson el webáruházunkba >>>