Furbidden és Andrea Gold&Silver: Szenvedélyünk a minőség

TÁMOGATOTT TARTALOM

A szőrmék és nemesfém ékszerek varázslatos világába enged bepillantást Györfi Andrea, a Furbidden és az Andrea Gold&Silver márkák tulajdonosa. A Nők az üzleti világban sorozatunk keretében elárulja sikeres vállalkozásainak titkát.

– Hogyan lettél vállakozó?

– Mondhatom azt is, hogy már édesanyám pocakjában magamba szívtam a kereskedelem iránti szeretet, ugyanis a szüleim már akkor népművészeti üzletet működtettek. Kis koromtól kezdve minden szabadidőmet az üzletben töltöttem, ennek köszönhetően sokat tanulhattam tőlük. Első perctől kezdve a szüleim bedobtak a mély vízbe, de a partról mindig figyeltek és segítettek. Mindig is engedték, hogy kibontakozzak, és ezáltal megvalósítsam a saját céljaimat. A szőrmék szeretetét pedig az anyai nagytatámtól kaptam. Gyerekkorom tapasztalatai hozzájárultak a személyiségfejlődésemhez, mert úgy érzem, sokkal bátrabb vagyok a nagyvilágban. Ezért a mai napig hálás vagyok nekik.

– Mivel foglalkozik a vállalkozásod?

– A Furbidden vállalkozásom az első szerelemgyerekem, amelyet 2020-ban lassan, lépésről lépésre kezdtem felépíteni Akkor még csak saját célra vásároltam szőrméket Törökországból. Idővel egyre több ismerősöm kezdett érdeklődni a termékek iránt, így elkezdtem barátkozni a saját vállalkozás ötletével. A klienseim visszajelzései alapján amellett, hogy ezek a termékek nagyon magas minőségűek és időtállóak, praktikusak is, hiszen olyan modellünk is van, ami ötféleképpen hordható.

Az Andrea Gold&Silver márkám a nevében is hordozza, hogy arany és ezüst ékszerek értékesítésével foglalkozunk. A szőrmebiznisz magával hozta az ékszerekkel való foglalkozás lehetőségét is, hiszen egy bundához jobban dukál a nemesfém ékszer.

– Szerinted miért érdemes vállalkozónak lenni, noha sokkal több a bizonytalan faktor, mint egy alkalmazotti létben?

– A Furbidden és az Andrea Gold&Silver márkák esetében egyszemélyben vagyok tulajdonos, árubeszerző, marketinges, fotós és adminisztratív munkatárs, de sokszor még modell is. Megterhelő egyszerre ennyi szerepben helytállni. Valóban a szenvedélyünk kell legyen, amit csinálunk, mert különben sokkal nehezebb lenne a felmerülő problémákkal szembenézni és azokat megoldani.

– Mi a legnehezebb kihívás számodra a vállalkozói létben?

– A legnehezebb az volt, amikor észleltem, hogy az online felületen sokkal nehezebb eladni a termékeimet. Nagy a konkurencia, így nagyon valódi és hiteles kell legyen a vállalkozásod. Jövőbeni terveim között szerepel, hogy fizikai üzletet nyitok, mivel jobban szeretem, ha személyesen találkozhatok a vásárlóimmal. Jelenleg ez jelenti számomra a legnagyobb kihívást.

– Mi az, ami örömet szerez neked a vállalkozói létben?

– Számomra a legnagyobb öröm, amikor a vásárlóim viselik a termékeket, legyen szó bundáról vagy ékszerről. Olyankor vagyok a legbüszkébb és a legboldogabb, ha szembejön velem az utcán valamelyik termékem. Ugyanakkor, a pozitív visszajelzések is mindig feltöltenek.

– Mi számít sikernek a te munkádban?

– A legnagyobb sikerként az első rendelést éltem meg, mert ez volt a bizonyítéka annak, hogy amit kitaláltam, az valaki más számára is pont annyira értékes, mint ahogy azt megálmodtam. Nyilván sokszor éreztem azt, hogy nehezebben mennek a dolgaim, mint ahogy azt elképzeltem, de mindig érkeztek pozitív megerősítések, amelyek segítettek túllendülni ezeken a hullámvölgyeken. Számomra a sikeres vállalkozás növeli az önbizalmat, és erősíti a saját képességeimbe vetett hitet.

– Hogy látod, nehezíti a pályádat az, hogy nő vagy?

– Szerencsésnek mondhatom magam, mert sem magánjellegű, sem üzleti útjaimon nem ért semmiféle attrocitás. Az emberek ugyanúgy tisztelnek, mint én őket. Számomra nagyon meghatározó példa anyukám, aki annak ellenére, hogy céltudatos nő, számára nincsen lehetetlen, mindig megvalósítja, amit elképzel.

– Vállalkozóként könnyebb, vagy nehezebb az idővel zsonglőrködni, a karrier-család kérdéseit egyeztetni?

– Mivel a mi családunkban szinte mindenki vállalkozó, így egymással szemben is elnézőek tudunk lenni az időbeosztást illetően. Tisztában vagyunk vele, hogy a nap huszonnégy órájában elérhetőnek kell lennünk. A saját vállakozás viszont szerencsére lehetőséget ad a munkaidő rugalmas beosztására, könnyebb összehangolni a karriert a magánélettel, vagy akár a gyermekneveléssel is.

– Este és hétvégén/ünnepekkor is dolgozol? Vagy nagyon tudatos határt szabtál magadnak?

– A legnagyobb hajtás nálunk az ünnepek közeledtével van, illetve akkor, amikor más pihen. Magamból kiindulva megértem azokat, akik a karácsonyi ajándékok beszerzését az utolsó percre halogatják, így én is szívesen segítek nekik, hogy kiválaszthassák a megfelelő ajándékaikat a szeretteiknek.

– Figyelsz tudatosan a munka–pihenés arányára, hogy ne legyél kifacsart, hogy rendszeresen feltöltődj? Mi tölt fel? Mennyire fontos számodra a pihenés?

– Számomra fontos a család jelenléte az életemben. Például egy jó beszélgetés kikapcsolódást jelent, és egyben feltöltődést is. Próbálok figyelni a megfelelő mennyiségű pihenésre, hogy tisztán tudjak gondolkodni és kreatív legyek.

– Mit tanácsolnál azoknak a fiatal nőknek, akik fontolgatják a vállalkozást?

– Azt tanácsolom a fiatal vállakozó szellemű nőknek, hogy alaposan gondolják át a vállalkozásuk irányát. Merjenek segítséget kérni azoktól a személyektől, akik hasonló területen vállalkoznak, és ha lehetőségük adódik akár gyakornokként szerezzenek tapasztalatot.

A női vállalkozások inspirálhatnak más fiatal nőket, hogy bátorságot gyűjtsenek, és merjék megélni az álmaikat. Ha egyre több nő kezd vállalkozni, a nemek közötti különbségek kiegyenlítődnek, és ez motiválhatja a következő generációkat is, ahogy engem is motiváltak példamutatásukkal a nagyszüleim és a szüleim.

Kíváncsi vagy a Furbidden vagy az Andrea Gold&Silver termékeire? Keresd őket a közösségi médiában!