Halványítás a növények erejével

„Tapasztalatom szerint időskorban a két legnagyobb bánat: a ráncosodás és a pigmentzavarok. Nagyon ajánlom, hogy rendületlenül végezzünk házi kezeléseket. Gyorsíthatjuk az eredmény kialakulását, tehát a mindenfajta pigment (...) elhalványítását a kozmetikus segítségével.”

Ilcsi néni: Levelek

„Tapasztalatom szerint időskorban a két legnagyobb bánat: a ráncosodás és a pigmentzavarok. Nagyon ajánlom, hogy rendületlenül végezzünk házi kezeléseket. Gyorsíthatjuk az eredmény kialakulását, tehát a mindenfajta pigment (...) elhalványítását a kozmetikus segítségével.”

Ilcsi néni: Levelek

Sorozatunk harmadik részében egy olyan jelenségről fogunk beszélni, amely legtöbbünk számára ismerős – és bosszantó. Ez a „jelenség” lehet sötétebb vagy világosabb, esetleg teljesen fehér. Lehet egészen kicsi, de foltméretű is. Ami közös bennük, hogy sohasem emelkednek ki a bőrfelszínéből – és hogy színüktől, formájuktól és méretüktől függetlenül nincs keresnivalójuk a szép, tiszta bőrön! A rendszeresen megjelenő festékezett vagy festékhiányos foltokról beszélünk, amelyeknek legtöbbször bőrpigmentációs zavar, azaz természetes eredetű festék-rendellenesség az oka.

Nézzünk a bőrünk alá!

Amikor általánosságban festékrendellenességről beszélünk, elsősorban a bőr melanintartalmának normálistól eltérő növekedésére, illetve csökkenésére gondolunk. Az efféle pigmentzavarok belső oka többféle lehet. Tudjuk, hogy egyes hormonok fokozott vagy csökkent termelődése biokémiai úton változtatja meg a szervezet festékképző rendszerének működését, tehát teljesen elképzelhető, hogy a folt egy szabálytalan ciklus, egy endometriózis, valamilyen pajzsmirigyprobléma vagy akár egy cukorbetegség látványos következménye!

De lehet a festékrendellenesség belső oka az anyagcsere-folyamatokban fontos szerepet játszó szervek és szervrendszerek betegsége, egyes enzimek fokozott, illetve csökkent jelenléte is, azaz utalhat a májműködés, hasnyálmirigy, gyomor, bélrendszer zavarára is.

Mi több, hasonlóan belső okok közé sorolhatjuk a különböző gyógyszerek szervezetbe kerülését és a vitaminhiányt. Megragadjuk az alkalmat, hogy itt is elmondjuk: kerülni kell a fogamzásgátlók, gyulladáscsökkentők, fájdalomcsillapítók és szteroidok túlzott használatát...

A legfontosabb, hogy mielőtt elkezdjük kezelni ezeket a foltokat, mindenképpen meg kell ismernünk kialakulásuk okát, mert csak ennek ismeretében tudunk hatékony eredményt elérni. A bőrhibák észlelésekor mindenképpen kérjük ki a kozmetikus véleményét – a nyomok eltüntetése csak ezután következhet!

A külső világ…

…sem különösképpen kegyes a bőrünkhöz. Kevesen tudják, de okozhat pigmentzavart egy egyszerű horzsolás, szúrás vagy vágás is, sőt még az is, ha bőrünk egy részét folyamatos nyomásnak tesszük ki. Reakciót válthat ki egy erősebb, fizikai természetű hatás is, például egy fokozott fény- vagy hőhatás. Az ezeknél sokkal gyakoribb kiváltó külső okok ellen viszont már csak nagyon tudatosan léphetünk fel. A vegyipar fejlődésével egyre gyakoribbak az olyan nem kívánt vegyi ingerek, amelyek pigmentzavar hátrahagyásával gyógyulnak. És itt nem ritkán látott ipari vegyszerekre gondolunk, hanem az olyan mindennapi szépségápolási termékekre is, amelyek – sokszor megtévesztően „natúrkozmetikum” név alatt futtatva – paraffinokat, kőolajszármazékokat, szintetikus kozmetikai alapanyagokat, szintetikus festékeket és szintetikus illatanyagokat vagy nem természetes illóolajokat tartalmaznak. Kerüljük a szintetikus sminkszereket, krémeket, és használjunk helyettük hitelesített (például BDIH pecsétet viselő) natúrkozmetikumokat!

Mi a teendő?

A legfontosabb a megelőzés: bőrünk melaninképzésének folyamata fényvédők használatával részlegesen elkerülhető! Ha ezzel már elkéstünk, választhatjuk a kíméletes koptatás és hámoldás lépéseit a megfelelő peelingtermékekkel, vagy gátolhatjuk a festékképződés enzimtevékenységét a megfelelő alapanyagtartalmú készítményekkel, például az Ilcsi Kövirózsa termékcsalád vagy a továbbfejlesztett Ilcsi Halványító termékcsalád minősített natúrkozmetikumaival. De a legjobb egy olyan kezelés követése, amely mind az első, mind a második oldalról közelítve segít a pigmentzavarok felszámolásában. Az Ilcsi halványító kezeléséhez például kozmetikusi segítséget kérjünk, hogy aztán otthon a felsorolt termékekkel felszerelkezve magunk is folytathassuk az alábbi kezeléseket.

Első lépésként a bőr előkészítéséhez használjuk az Almás-citromos arctejet, amely hatékonyan eltávolítja a sminket és a szennyeződést növényi hatóanyagainak – az almának, citromnak, citromolajnak, kukoricacsíra-olajnak, citromcirokolajnak köszönhetően. Ezután tonizáljuk a bőrt a Kövirózsa alkoholmentes tonikkal. Az alkoholmentes tonikot a legérzékenyebb bőrűek is használhatják. Frissítő, tonizáló hatása kellemessé teszi a mindennapos bőrápolást.

Második lépésként következzen a Pillanat peeling fűzfával és homokkal, amely jó szolgálatot tesz, amikor rövid idő van a kezelésre. Pár perc alatt friss, üde és bársonyos lesztőle a bőr. A finom hidratálókrém, bedolgozott fűzfalevél és tejsav enyhe szaruoldó hatást fejt ki. A leoldott, fellazított szaru a szinte grízes finomságú tengerihomokkal könnyedén lekoptatható. Hatására a bőr egy kicsit kivilágosodik, így kimondottan javasolt pigmentfoltos bőrre.

Ez után, harmadik lépésként a Halványítószérumot juttatja a bőrbe a kozmetikusunk, melynek hatákonyságát a bőrtökéletesítő készülékkel lehet fokozni.

A negyedik lépés a Kövirózsa krémzselé, amely halványítja, erősíti és védi a bőrt, így elsősorban a májfolt és az öregségi pigmentfoltok kezelésére ideális, emellett nyugtatja, regenerálja, feltölti és hidratálja az igénybe vett bőrt. Hatóanyagainak köszönhetően a túlzott napozástól,  szoláriumozástól cserzett bőr jótékony kozmetikuma. (Kozmetikusnál a hatását az ultra bőrfeszesítő gép, azaz az ultrahang és az interferencia-áram segítségével fokozhatjuk.)

Ötödik lépésként masszírozzuk át a bőrt Kövirózsa habkrémmel, amely főnövényi hatóanyagának köszönhetően a szeplős, májfoltos, kreol bőrűek kedvelt szépítője.

Befejezésként a Halványítókrémmel egyenletesen simítsuk át a kezelt felületet: növényi hatóanyagai révén, rendszeres használattal kitűnő eredmény érhető el.

A fent említett halványítótermékek használata során, ha lehet, kerüljük az erős napot, és használjunk fényvédő termékeket. (Viszont mindenképpen megfontolandó a szolárium használatának mellőzése a kezelés ideje alatt.) A jó hír, hogy ha a fenti jó tanácsokat – és kezelési lépéssort – hűen követjük, a hatástani tesztek eredményei által igazolt módon akár három hét után is látványos eredményt érhetünk el a pigmentzavarok halványításában. Épp időben ahhoz, hogy sorozatunk következő részének megjelenését már egy szebb, egészségesebb bőrrel várhassuk... Találkozzunk hát legközelebb is ugyanitt!

Az Ilcsi Szépítő Füvek csapatának nevében:

Molnár Ferenc tulajdonos

AZ ILCSI HALVÁNYÍTÓ TERMÉKCSALÁDJÁNAK TERMÉKEIBEN KIZÁRÓLAG NÖVÉNYI HATÓANYAGOK FORDULNAK ELŐ: RICINUS, KÖVIRÓZSA, MEDVESZŐLŐ, TORMA, CITROM, PETREZSELYEM, UBORKA, NÖVÉNYI OLAJOK, TEJSAV!

Ricinus: a hatástani tesztek szerint a legújabb és legeredményesebb növényi halványító hatóanyagként egy, a ricinusból biotechnológiával nyert, szabadalommal védett növényi hatóanyagot analizáltak.

Kövirózsa: legfőbb hatóanyagai a csersav, a gyümölcssav, a C-vitamin, a szabad aminosavak, a flavonoidok és a nyálkaanyag.

Medveszőlő: Fő hatóanyaga az arbutin és a metil-arbutin, de tartalmaz még cserzőanyagokat, flavonoidokat, iridoidokat is. A bőrre gyakorolt fehérítő hatásért az arbutin nevű hatóanyag felelős, mely egyrészt elszínteleníti a bőrben lévő melanociták által termelt melanint, másrészt gátolhatja a melanin képződését szabályozó tirozináz enzim működését.

Torma: mustárolajat, C-vitamint, szinigrint és glikozidokat, káliumot, nátriumot, magnéziumot, kalciumot, más ásványi anyagokat, flavonoidokat tartalmaz.

Citrom: C-vitaminban, kalciumban, szénhidrátban, rézben, foszforban, B1-vitaminban, káliumban, B2-, B3- és B6-vitaminban, magnéziumban gazdag. A citrusfélék magas C-vitamin-tartalmuk mellett citromsavat is tartalmaznak.

Petrezselyem: Az egyik legerősebb, legtartalmasabb zöldségfélénk. Káliumot, foszfort, nátriumot, kalciumot, niacint, tiamint, vasat, magnéziumot, riboflavint, A-vitamint tartalmaz.

Uborka: Az egyik legegészségesebb zöldség. Tartalmaz fehérjét,  szénhidrátot, zsírt, káliumot, kalciumot, foszfort, magnéziumot, vasat, jódot, A-, B1-, B2-vitamint, niacint, folsavat.

Növényi olajok: szezámmagolaj, ricinusolaj, amelyek olyan zsírsavakat tartalmaznak, mint a ricinolsav, az olajsav, linolsav, palmitinsav és sztearinsav.

Tejsav: Az AHA-savak csoportjához tartozik, enyhén depigmentáló hatású is. Hidratáló hatása a hámsejtek ceramidszintézisének fokozásához köthető. Ez a stabilizáló hatású membrane lipid erősíti a bőr barrier védőrétegét, ezáltal növeli a felsőbb bőrrétegek víztartalmát. Hatására a bőr teltebbé, feszesebbé, puhábbá válik. Gyengül a hámsejtek kapcsolódása, a szaruréteg fellazul, a felesleges, elhalt hámsejtek könnyebben eltávolíthatók.

C-vitamin: antioxidáns, a pigmentfoltok halványítását segíti, serkenti a kollagénszintézist.

További információk itt: www.ilcsi.com , és itt: https://www.facebook.com/ilcsibeautifyingherbshungary