Az enyészet – vagy fogalmazzunk elegánsabban – elmúlás, átalakulás, visszavonhatatlan változás, olyan folyamat, amellyel egy bizonyos kor után a legtöbben reálisan szembenézünk (és persze ez nem csak az idő múlásában értelmezendő). A könnyeimet inkább azzal magyaráznám, hogy felmerül a kérdés (talán félelem), hogy ebben az enyészetben marad-e valami utánunk, ami majd – a természetből inspirálódva – a körforgásban újjászületve érték marad?
Úgy érzem, a gyökereink lehetnek a leginkább megtartó erő ebben: kapcsolataink, kötődéseink, értékek, amelyek a lelkünknek kedvesek, amelyekért örömmel, szenvedéllyel vagyunk képesek energiát, munkát, „életidőt” adni. Az én hozott gyökereim nagyon lazák, – talán ez, ami fájdalmas – de közben meg olyan melengető, ha tudod, hogy gyermekednek majd te lehetsz a megtartó erő, amikor szüksége lesz rá. Szomorúság és öröm – ellentmondásos lehet, de valahogy összefonódnak az enyészetben.
[caption id="attachment_86734" align="aligncenter" width="327"]
A Nőileg magazin novemberi lapszáma – Katt a képre a megrendeléséhez[/caption]
Mindig megvárom, hogy tördelve, egészében lássam az új lapszámot, mielőtt beköszönőt írnék. A ráhangolódásnak ez az utolsó mozzanata – no meg a határidő. S míg a minap az enyészetet még keserűen ízlelgettem, most, a lapszámot nézegetve, mosoly és derű töltött el.
Címlaposunkért régóta rajongok – tehetsége mellett energiája, kedvessége magával ragadó. Vele találkozni feltöltődés. Mesél nekünk időről, ami egy színésznő életében különös súllyal van jelen, önismeretről, nagy-, és kisvárosi létről, női sorsról, amelyben meghatározóak a gyökerek.
Ha pedig épített örökségünk szemszögéből tekintünk az elmúlás kérdéskörére, A hónap pasija rovatunk fiatal építésze épp elhivatottságával mutaja meg, hogy mi döntünk arról, teszünk-e az elmúlás ellen – ahol, ahogy lehet.
Kreatív költemény az a ház, amelybe ezúttal bekopogtattunk, beszélgettünk arról is, hogyan és minként „érdemes” visszavonulni, ha már ott az idő. Színek, mélységek, magasságok – jó olvasást kívánunk, kedves Olvasó!
Cikkünk a Nőileg magazin 2022. novemberi lapszámában jelent meg.
Kiemelt képünk illusztráció: Shutterstock
korábban írtuk
Szuperérzékenység: érdemesebb megbarátkozni vele, mintsem megszabadulni tőle
Társadalmi elvárás a legtöbb kultúrában a határozottság, sőt a keménység is. Ezzel ellentétben az érzékenységet sok esetben a gyengeség jelének tekintik, ezért nincs könnyű dolga a szuperérzékeny embereknek. Bár kultúrától függetlenül a népesség 15–20 százalékát, nőket és férfiakat egyaránt érint ez a jellemvonás, mégis rengeteg negatív kritikát kaphatnak ezek az emberek a szenzitivitásuk miatt.