Minden a Barbie-babákkal indult, az első, saját alkotású ruhadarabok nekik készültek, „mert soha nem lehetett semmi jó ruhát kapni nekik” – mondja az első szett bemutatása után Helén, miközben arról kérdeztem, hogy miként jön az ihlet egy-egy ruhadarab alkotásakor. Helén divattervező szeretett volna lenni, de egy „földibb” szakma miatt lemondott róla.
Régebben mindene volt a divat és a fast-fashion, szeretett sokat vásárolni, jól öltözködni, követni a trendeket. „Sosem elégedtem meg azzal, amit az üzletben lehetett kapni. Ha megvettem valamit, biztosan átszabtam, alakítottam, levágtam, hozzátoldtam, ami éppen akkor a fejemben volt” – mesél a kezdetekről Helén.
Ilyet nem találni boltban
Több mint három éve történt nála teljes stílus- és mentalitásváltás: a divatos cuccokat saját alkotású ruhadarabokra cserélte, kirajzolt magából mindent, amit addig csak a szívében hordott: így születtek meg „a barátai” is, azok a viccesen kedves figurák, amelyek legtöbb kabátján vagy felsőjén kitűzőként vannak jelen.
A nekünk összeválogatott darabokon ruhafestékkel díszített alkotásait láthatjuk, a fehér pólóra pedig a fotózás előtti éjszaka festette meg kutyáját, Brie-t és önmagát – elválaszthatatlanságuk jeléül. Helént nem foglalkoztatja, hogy mások hogyan látják a stílusát, szettjeit magabiztossággal viseli, úgy, ahogyan csak ő tudja.
Fotó: Kristó G. Hunor
korábban írtuk
Éjszaka születő ötletek, nappal kötött álmok
Kortalan és fiatalos, egyedi és üdítően színes Simó Margit gardróbja. A Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével is elismert nyugdíjas zenepedagógus öltözködése művészi, ráadásul a legszebb darabjait maga köti. Újrahasznosít és bont szakadatlan, egy jó fonalért megveszi a legelnyúltabb pulcsit is. Kezei közt új életre kel a fonal, egyedi szoknyák, kabátok és kardigánok születnek a nagykedei nappaliban. (Cikkünk a Nőileg magazin 2021. januári lapszámában jelent meg.)