Az, hogy kinek mennyire fontos a reggeli, persze egyénfüggő. Az viszont biztos, hogy az ember is változik az évek során. Elképzelhető, hogy bár évtizedekig nem kívánta reggel az ételt, egyszer csak azt fogja érezni, hogy muszáj valamit falnia. A legbiztosabb módja, ha figyelünk magunkra, a belső érzéseinkre. Alább két olyan reggeli ötletet mutatunk be, amely előző este is elő- vagy elkészíthető, és a végtelenségig variálható annak függvényében, hogy minek van szezonja, illetve mit találunk a kamrapolcon. Most, áprilisban különösen fontos, hogy
Az igazi zöldségekre, gyümölcsökre azonban még várni kell. Most a sok zöldnek van itt az ideje. Természetesen most is ehetünk paradicsomot, paprikát, ám ezeket többnyire nem természetes körülmények között termesztették. Ha csak tehetjük, válasszuk inkább a most termő, friss zöldségeket, sokkal több energia rejtőzik bennük!
Rengeteg fajtája létezik a kásának, körülbelül annyi, amennyi gabonát találunk a környezetünkben. Ezek közül mindenki kiválaszthatja a számára leginkább szerethetőt. Zabból, árpából, rizsből, kölesből, hajdinából mind-mind finom kását főzhetünk, és most csak az olcsóbb, könnyen beszerezhető alapanyagokat említettem. Ha pehelyből készítjük, főzni sem kell, elég, ha előző este beáztatjuk, másnap ízesítjük, és már ehetjük is. A forralt vagy főtt kásák előnye, hogy jó esetben melegen esszük, a hűvös tavaszi reggeleken nagyon jól tud esni.
A kását áztathatjuk, főzhetjük tejben, gabonatejben, gyümölcs- vagy kompótlében, vízben. Bármivel ízesíthetjük: nyers, fagyasztott, párolt, sült gyümölccsel, olajos magvakkal, aszalványokkal, lekvárral, kókuszreszelékkel, matchateával, pici kakaóval, csokoládéval. Tehetünk hozzá fahéjat, kardamomot, szegfűszeget, friss vagy szárított gyömbért, pici szerecsendiót.
Hozzávalók:
5 ek. zabpehely, 2,5–3 dl víz, 1-2 ek. mazsola/datolya krém*, csipetnyi só, csipetnyi fűszer, 1 mk. frissen reszelt gyömbér, 2-3 ek. cukormentes befőtt, méz ízlés szerint, 1 ek. pirított napraforgómag.