Hogy valóban ne rökönyödjünk meg magunk sem, mikor egy hétvégi kiruccanás után hazaérkezünk és orrunkba ütköznek azok a bizonyos „illatok”, ezért megosztunk pár természetbarát praktikát, hogy miként vehetjük fel a harcot a szaglóreceptoraink legnagyobb ellenségével.
A kellemetlen szagok alatt nem föltétlenül azt kell érteni, hogy mondjuk egy egér teteme hever két napja a szekrény háta mögött, hanem elég ha a konyhában főzéskor összekeverednek az ételek aromái, és máris kész a baj.
Négy dolgot kell ehhez beszereznünk: citromot, ecetet, szódabikarbónát és sót, na meg az ablakon keresztül beáradó friss levegőt.
A hűtőt ajánlott rendszeren kitakarítani, még akkor is, ha leolvad magától. Egy vízzel átitatott szivacsra szórjunk egy kevés szódabikarbónát, majd töröljük át a hűtőt, utána egy sima vizes ronggyal ismételjük meg a műveletet. Egy kis edénybe hetente tegyünk a porból, és a hűtő szagtalanítása megoldva.
Az ecet is remek természetes tisztítószer, ugyancsak alkalmas a rossz szagok eltüntetésére.
Egy tálba 2 dl ecet, amely egész éjszaka a hűtőben ül, és többé nem kell körbeszimatolnunk mindent, a bűzforrást keresve.
Az ecet ugyancsak remek vízkőoldó, és a fürdőkád szélén megjelenő makacs penészcsíkok ellen is kiváló, csak hagyni kell, hogy hasson. Árban verhetetlen a többi súrolószerhez képest, és hatékonyságban is felveszi a versenyt.
A szódabikarbónás módszer mellett használhatjuk a citromos, sós, vizes oldatot, de alkalmazhatjuk külön is:
egyszer mossuk ki a hűtőt sós vízzel, vagy egy félbevágott, kifacsart citromba tegyünk bele a sót, majd mindezt a hűtőbe.
Természetesen az egyéb szagokat okozhatja a szennyes felgyűlése, illetve a szellőztetés hiánya. Egy alapos takarítás, és mosás csodákra képes. Szagmentes napot kívánunk!
Kiemelt kép: Shutterstock
Segítsünk közösen a nehéz helyzetbe került erdélyi családoknak! A Nőileg, együttműködésben a Gyulafehérvári Caritasszal támogató programot indított, mellyel célkitűzésünk legalább 50 erdélyi család segítése fél éven keresztül. Adakozásra hívjuk a Nőileg olvasóit és nemcsak! Támogatásoddal segíthetsz munkanélkülivé vált családfenntartókat, kiskorú gyerekeiket egyedül nevelő szülőket. További részleteket itt olvashatsz, vagy kattints az alábbi gombokra: