Boldog békeidőben, 1913 adventjén egy torjai székely családnak megszületik a hatodik gyermeke, Andor György. A házaspárnak jól megy sora, lakóházuk az egyetlen emeletes épület a torjai kastélyon kívül, az édesapa könyvelő, az Agrár Takarékpénztár egyik fiókjának igazgatója. A nyugalmat a szarajevói merénylet zavarja meg, olyan lavinát indít el, amely 1918-ra (ekkorra már megszületett a nyolcadik gyerek is) szétszakítja a családot. (...)
A világ másik felén, Los Angelesben ekkor születik meg Norma Jeane, anyjának mind lelki, mind anyagi egzisztenciája bizonytalan, akárcsak az apa kiléte, így a kislány 7 évre nevelőszülőkhöz kerül. Mindössze pár hónapra sikerül anyagilag talpra állnia az édesanyának, maga mellé veszi lányát, de idegösszeroppanást kap, és további életét kórházakban tölti. Norma Jeane 8 évesen állami gondozásba kerül. Amikor a kislány hirtelen dadogni kezd, akkor derül ki, hogy a nevelőapa szexuálisan molesztálta. A visszahúzódó Norma Jeane családról családra vándorol, többször vált iskolát, mígnem anyja barátnője úgy dönt, hogy árvaházba küldi őt.
A székely világfi
1934-et írunk. Míg Norma Jeane Baker Hollywood árvaházában tengődik, Diénes Andor, a székely ifjú igazi világfiként már Párizsban él. Édesanyja hirtelen elvesztése után a 12 éves Andor batyut kötött a hátára, és felkereste apját Budapesten. Az egykori könyvelő súlyos anyagi gondokkal küzdött, így a fiú kénytelen volt munkába állni, eleinte kifutófiúként, majd egy selyemüzlet alkalmazottjaként kereste meg a betevőt.
Bár hamuban sült pogácsával nem tarisznyálhatták fel Székelyföldön, életrevalóságát, kreativitását magával vitte,
és mindez termékeny talajra talált a selyemboltban, a szépség, a luxus és a gyönyörű nők között: a fiatal Andor rajzolni, festeni kezdett. Alig 18 évesen nyakába vette a világot. (...)