ARCHÍV Zöld ételek – Tavaszi megújulás az étrendben

Mindennap érdemes valamilyen zöld ételt enni, nyersen leginkább, de párolva vagy főzve is jó. Igyekezzünk az étkezések mellé zöldet is enni, a húsok mellé friss zöldséget fogyasztani. Ezzel együtt a keményítőtartalmú zöldségeket, mint például a krumpli, szintén zöldséggel fogyasszuk, és ne húsételek társaságában! Ám nem könnyű minden évszakban egyformán teljesíteni mindezt. Nézzük, mit (t)ehetünk. (Cikkünk a 2020-as Nőileg magazin márciusi számában jelent meg.)

Fotó: Illusztráció: Pixabay

Tavasszal-nyáron könnyebb „zöldet” enni (egészségesebb is helyi terményekből), ősszel és télen nehezebb. Vitamin- és ásványianyag-tartalmuk miatt frissen, nyersen fogyasztva a legjobb, darabokra vágva/tépve (a turmixnál is jobb megoldás). Ha megfelelően párosítjuk, akkor támogathatjuk emésztésünk működését.

Zöld tavaszi leves

Hozzávalók 2 személyre: fél kígyóuborka, 1 avokádó, 1 marék bébispenót, fél zöld alma, 1 marék metélőhagyma, 1 dl natúr joghurt, Himalája-só, fél citrom leve.

•  Fotó: György Ottilia

Fotó: György Ottilia

Elkészítése: A leveshez a zöldségeket megmossuk, majd darabokra vágjuk, és néhány szelet alma, valamint avokádó kivételével botmixerrel pépesítjük. Citromlével és sóval ízesítjük. Behűtjük. Tálaláskor szeletekre vágott almát és avokádót halmozunk a levesre. Apróra vágott snidlinggel megszórjuk (lásd kiemelt képünkön).

Spenótos csirkecombok

Hozzávalók: 50 dkg kicsontozott felső csirkecomb, 4 cikk fokhagyma, fél citrom leve, 2 dl tejszín, 25 dkg bébispenót, 5 dkg császárszalonna, 5 dkg vaj, só, kakukkfű, fűszerpaprika, reszelt parmezán a tetejére.

•  Fotó: György Ottilia

Fotó: György Ottilia

Elkészítése: A combokat megmossuk, sózzuk, kakukkfűvel és fűszerpaprikával megszórjuk. A bacont kockára vágjuk. Egy serpenyőben a vajat felhevítjük, belerakjuk a bacont, kicsit pirítjuk, majd a húsokat is hozzáadjuk. A fokhagymát megpucoljuk, és apróra vágjuk, majd rászórjuk a húsra, hozzáöntjük a citromlevet. Fedő alatt pároljuk, ha szükséges, kevés vizet öntünk alá. Amikor a hús már puha, belerakjuk a spenótot, felöntjük tejszínnel, és összefőzzük. Tálaláskor reszelt parmezánt szórunk rá.

Medvehagymás spenótfőzelék babérleveles szűzpecsenyével

Hozzávalók: 60 dkg spenót, 3 dl tej, 1 kötés medvehagyma, 2 cikk fokhagyma, 2 evőkanál liszt, 1 dl olaj, só, 1 szűzpecsenye, 6-7 darab babérlevél, só, bors, 15 dkg császárszalonna.

•  Fotó: György Ottilia

Fotó: György Ottilia

Elkészítése: A húst megmossuk, ráhelyezzük a babérleveleket, sózzuk, borsozzuk, majd császárszalonna-szeletekkel betakarjuk, rácsavarjuk. Alufóliába csomagoljuk, és előmelegített sütőben fél óra alatt készre sütjük. A spenótot a medvehagymával együtt megmossuk, majd egy lábasba rakjuk. Felöntjük annyi vízzel, amennyi ellepi, megsózzuk és megfőzzük. Leszűrjük, hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, és összeturmixoljuk. Kevés olajat hevítünk, belerakjuk a spenótot, majd a tejjel elkavart liszttel sűrűre főzzük.

korábban írtuk

Szilveszter Andrea: A legnagyobb testben is a legkisebbnek érzem magam
Szilveszter Andrea: A legnagyobb testben is a legkisebbnek érzem magam

Titkon színész akarok lenni, de félek, ez túl nagyképűen hangzana. Ne viccelj! Az én testalkatommal? Tudom, hogy ennek az egész zenesulinak is csak akkor van értelme, ha tizenkettedik végére egyszer s mindenkorra lefogyok.