Tófalvi Beáta

Félénk a kislányom, mit tegyek?

A gyerek sok mindentől félhet, ami mozog, ami szerinte nem biztonságos, veszélyes, ezért többnyire kimarad a közös játékból, a csapatos felfedezésekből. Bátortalan is. Olvasónk kérdezi, mit tehet a szülő?

Miért rágja a körmét a kicsi?

Rágja a körmét a gyerek, pedig korábban nem csinálta. Mi rontottunk el valamit? Történt vele valami? Majd elmúlik? – kérdések, amik sok szülőt foglalkoztatnak, akárcsak olvasónkat, aki Tófalvi Beáta pszichológustól szeretné megtudni, mi lehet gyereke új szokásának hátterében.

Testvérféltékenység – lépjen közbe a szülő, vagy sem?

Féltékeny a nagy a kicsire? Nem biztos, hogy mindent rosszul csináltunk. Jótanácsok aggódó szülőknek.

Felkiáltójelek elalvás előtt

Nagyon elterjedt napjainkban az inszomnia, az emberek több mint harminc százalékát érinti, és ez az arány évről évre emelkedik. Minél stresszesebb egy napunk, annál valószínűbb, hogy nehezen alszunk el, hiszen az agyunk nehezebben kapcsol ki.

Pánikrohamom van!

Bárkivel előfordulhat, és szinte mindenkivel elő is fordul élete során egy kisebb vagy nagyobb pánikroham. Mit tegyünk? Egyáltalán mit tehetünk? Hová, kihez forduljunk?

Arany Prága, borús tavaszban

Arany Prága – jutott eszembe a cseh főváros egyik jelzője, miközben emlékeimet próbáltam feleleveníteni. Pedig arany fényekben, napsütésben szűkölködött az a három nap, amit ott töltöttünk, de az élmény és emléke bennem valóban aranyértékű.

Reggelizzünk finomat!

Vannak, akik úgy vélik, reggelire csak gyümölcsöt együnk, így jutunk a legtöbb energiához. Mások a bőséges reggelik mellett szólnak. Abban talán mindenki egyetért, hogy reggelizni valamit mindenképpen kellene, és ezalatt nem a bögre teát vagy kávét értik.

Tájba illő rönkház a varsági tanyavilágban

Földúton haladunk az erdő között, Székelyvarság Küküllő nevezetű részén. Már az odaút is sejteti, különleges helyen laknak vendéglátóink, Balog Ágoston és felesége, Katalin. És nem is csalódunk: nyugalomsziget a vadon sűrűjében.