Ha az imitált orgazmus kifejezést halljuk, kizárólag női viselkedést feltételezünk a téma kapcsán, pedig nem csak a nők, hanem a férfiak is tudják és szokták imitálni az orgazmust. A statisztikai adatok szerint míg a nők 50-60 százalékban imitálták már életük során valamikor az orgazmust, addig a férfiakra ez csak 25 százalékban jellemző.
Többnyire az óvszer gyors eltüntetésével vagy a női partner bő nedvesedésének álcája mögé bújva tudják elhitetni, hogy kielégültek. A férfiak és a nők imitált orgazmusa a gyakoriságon kívül abban tér még el, hogy a nők sokkal nagyobb „műsort” produkálnak a megjátszott orgazmus alatt, míg a férfiak többnyire egy fél mondattal jelzik, hogy számukra véget ért az aktus.
A szexuális együttlétek kapcsán olykor hibázunk abban, hogy saját vágyódásunkat, a szexre való igényünket felülértékeljük, például alkoholfogyasztást követően, vagy úgy érezzük, le tudjuk győzni a fáradtságunkat az együttlét alatt, de ez mégsem sikerül. Így annak érdekében, hogy ne kelljen túl hosszan magyarázkodni, vagy ne bántsuk meg a másikat, megpróbáljuk mielőbb lezárni a szexuális együttlétet. Az orgazmuszavarokkal küzdő személyek is sokszor döntenek úgy, hogy eljátsszák az orgazmust, mert szégyellik az állapotukat. Különösen igaz ez a férfiak esetén a kései ejakulációs problémákra, amelynek fellépése során a férfi olyan kényelmetlenül érezheti magát, hogy inkább imitálja a beteljesülést. Tipikusan férfiakra jellemző ok még a nem kívánt terhességgel szembeni védekezés.
Bárkivel előfordulhat, hogy olykor él az imitálás adta lehetőséggel, az állandó megjátszás azonban teljesen kontraproduktív, egyik félnek és a kapcsolatnak sem tesz jót.
A többszöri imitált orgazmus a nőkre sokkal jellemzőbb. Ennek számos oka van. A nők közül sokan akkor is belemennek az együttlétbe, amikor nincs igazán kedvük hozzá. Alacsony libidóval indulva, természetes, hogy nehezebben jutunk el a csúcsra. A kedvetlenség és az egyre hosszabbá nyúló, alapvetően nem kívánt szexuális aktus aztán elvezethet fáradtsághoz, fásultsághoz vagy akár testi kényelmetlenségekhez, amiből kiútnak csak a megjátszás tűnhet. Egy megkezdett aktus során nagyon nehéz határokat szabni és leállítani a partnerünket, aki valószínűleg éppen nagyon jól érzi magát a folyamatban, mint ahogy az is kellemetlen, hogy utólag (főleg rendszeresen) azt jelezzük vissza a másik számára, hogy nekünk nem volt kielégítő az együttlét.
A statisztikai adataink alapján
Ezt csak tovább nehezíti a felnőttfilmekben torzul bemutatott női működés, amiből a férfipartner számára szintén az derülhet ki (teljesen tévesen), hogy a nők mindig készek az aktusra, mindig átélnek orgazmust, és erre gyorsan, minden felvezetés nélkül képesek. Ha a nő nem kapja meg a megfelelő mennyiségű és minőségű kényeztetést, akkor természetes, hogy nehézségei támadnak az orgazmus átélésében. Egy 2019-es felmérés alapján kiderült, hogy a nők 50 százaléka nem elégedett azzal, hogy milyen gyakran van orgazmusa szexuális együttlét során, 80 százalékuk számára nehezen jön létre hüvelyi orgazmus, a nők 37 százaléka csiklóizgatással kombinálva tud elérni aktus közben a csúcsra. Ugyanakkor
A számadatok jól rögzítik azt a különbséget, amit a férfiak képzelnek a női orgazmus és a valóság kapcsán. A rossz kommunikáció, a másik megéléseinek megkérdőjelezése, a hibás információk, a szégyenérzet, a bűntudat vagy bűntudatkeltés belesodorhatja a nőt az orgazmus rendszeres imitálásába. A békesség, a viták elkerülése érdekében sok nő imitált orgazmussal éri el, hogy a partnere a szeretkezést sikeresnek érezze.
Mivel a férfiak önértékelésének fontos pillére a szexualitásban is megmutatkozó teljesítmény, rosszul reagálnak az orgazmus hiányára. A nőkben ilyenkor beindul az empátiás magatartás, és a férfi önértékelésének fenntartása érdekében játsszák meg az orgazmust.
vagy önmagában kételkedik, és olyan helyen keres vigaszt, ahol megkapja a számára megfelelő (ám, ahogy az a statisztikából jól látszik, nem mindig valós) visszajelzést a teljesítményére. A férfiak természetesen a megjátszásra sem reagálnak jól. Ennek egyik oka a becsapottság érzése, ugyanakkor többnyire azt hiszik, hogy nekik nem volt korábban imitált orgazmust produkáló partnerük, így az aktuális párjukkal szemben erős csalódottság léphet fel egy ilyen tapasztalat során. Bár az imitált orgazmusból adódó párkapcsolati rizikók evidensek, ne feledjük, hogy sokszor éppen a partner védelmezése, az ő pozitív énképének a fenntartása a cél.
Valószínű ugyanis, hogy előbb-utóbb vágyni fogunk a kielégítő szexuális együttlétre. Ha azonban a partner azt hiszi, hogy kielégítő az, amit tesz a szeretkezés alatt, nem fog ezen változtatni, ezért az örömteli szexuális együttlét rendre elmarad, utólag pedig nagyon kényelmetlen bevallani, hogy amit a partnerünk eddig csinált, számunkra nem volt megfelelő. A legszerencsésebb hozzáállás, ha a kapcsolat elejétől igyekszünk minél többet beszélgetni a vágyainkról, elvárásainkról és az átélt élményekről, ha nyitottak vagyunk egymás reakcióinak a megtanulására, és a hosszú távú párkapcsolatban képesek vagyunk odafigyelni az esetlegesen megváltozott igényekre. Mindig érdemes szexuális témákról szóló beszélgetéseket kezdeményezni, végiggondolni a változatosság lehetőségeit, az együttlétek során is segíteni, irányítani a partnerünket, valamint figyelmesnek lenni a másik aktuális megéléseivel szemben.
korábban írtuk
Szilveszter Andrea: Úgy érzem, figyelik, mennyit eszem
Képes vagyok megenni egy doboz sütemény felét, és visszacsomagolni úgy, hogy érintetlennek tűnjön. Persze később úgyis én eszem meg, nagy valószínűséggel. Késztetést érzek arra, hogy eltitkoljam, mikor, mit, mennyit eszem.