Ha megtanultuk az alaptésztát, tovább már csak a fantáziánk szabhat határt, hiszen a tölteléket számos formában variálhatjuk.
Hozzávalók
A tésztához: 25 dkg liszt, 20 dkg vaj, 1 tojás, 10 dl víz, só, provencei fűszerkeverék
A töltelékhez: póréhagyma, 1 tonhalkonzerv, füstölt házi sajt, 1 tojás
Elkészítés: A lisztet a vajjal, a tojással, a vízzel, egy csipet sóval és a fűszerkeverékkel jól összegyúrjuk, majd beletesszük a kivajazott quiche sütőbe. A széleit jól fel kell húzogatni, hogy a tölteléket tudjuk majd beletenni. Míg áll a tészta, készítsük el a tölteléket, ami tulajdonképpen nem nagy ördöngösség, hiszen csak épp megpirítjuk az apróra vágott póréhagymát egy kevés olajon, hozzákeverjük a lecsepegtetett tonhalkonzervet, sózzuk, borsozzuk.
A tésztát betesszük az előmelegített sütőbe, majd amikor már szinte kész van, egy egész tojást felverünk, rákenjük a tésztára, és ráöntjük az előre elkészített tölteléket is. A tetejét beborítjuk vékonyra vágott füstölt házi sajttal. Mikor sajt aranybarnára sült, kész is van a quiche. Szeleteljük akárcsak a pizzát, majd ha kissé meghűlt fogyaszthatjuk ebédre, vacsorára, reggelire. Én hidegen szeretem leginkább, tehát másnap, ha még marad belőle, tízóraira szoktam vinni.
Megjelent a Nőileg magazin 2014. májusi lapszámában.
Kiemelt kép illusztráció: Shutterstock
korábban írtuk
Egyszerű, gyors és finom reggeli: cukorborsós, paradicsomos frittata
Bár a kereskedelemben ritkán kapni – hisz nálunk még nem divatzöldség –, a cukorborsó igen sokoldalú zöldség. A zöldborsó még zsenge hüvelyét akkor szedik le, amikor a borsószemek még nem fejlődtek ki. A roppanós, édes, üdén zöld hüvelyek nem csak finomak, hanem nagyon mutatósak is.