Györgyei Szabó Magdolna

Kapcsol(ód)j rá a vezetésre!

Milyen egyszerű lenne, ha a karrierlétra megmászásához csak ügyesnek, okosnak, szorgalmasnak és kitartónak kellene lenni! Viszont nagyon nem ez a helyzet, a vezetővé válás göröngyös útján bizony a szakmai képességek mellett ugyanakkora, ha nem nagyobb szerepük van a szervezeten belüli kapcsolatoknak, politikának is.

Vezetői motiváció: az elemi ösztönző

Mi az a titkos esszencia, ami nem hiányozhat sem a női, sem a férfi vezetői eszköztárból, ami nélkül nem lehet sikeresen irányítani semmilyen csapatot, szervezetet? Természetesen a motiváció. Csak egy ösztönző vezető tudja munkatársait a közös cél felé terelni, környezetét inspirálni, aki hisz abban, amit csinál, lelkesedéssel végzi feladatait, és egyben példát is mutat.

Önbizalom és önismeret: ezek nélkül biztosan nem megy

Nemi bérrés, munkaköri szegregáció, hátrányos megkülönböztetés és a sor még bőven folytatható. Számtalan külső tényező nehezíti a nők előmenetelét, szakmai, vezetői kiteljesedését, csúcsra jutását. Nem szabad azonban megfeledkeznünk arról, hogy az üvegplafon-effektusok mellett legalább akkora korlátozást jelentenek a magunknak és magunkban felállított akadályok, elsősorban az önbizalom és az önismeret hiánya.

Az üvegplafonon innen: mi és ki akadályozza a nőket az előrejutásban?

Mi ez a láthatatlan, mégis legtöbbször bevehetetlen akadály, amely meggátolja a nőket abban, hogy a legmagasabb gazdasági, politikai, intézményi funkciókat elérjék? Miért van az, hogy bár több nő végez főiskolán, egyetemen, mint férfi, és a populáció egészét tekintve is többen vannak, mégis a legfelső vezetői szintekre már alig-alig jutnak fel? Milyen külső és belső szervezeti tényezők állják a nők útját a topkarrieri sikerek elérésében?

Hol (nem) vezet a nő?

Világtendencia, és ebbe Románia és Erdély is beletartozik, hogy ma már több nő végez a felsőoktatásban, mint férfi, és a nők abszolút értékben is nagyobb részét teszik ki a populációnak. Ráadásul a fejlett Nyugaton (és itt, keletebbre is) a legtöbb országban már vagy száz éve lezajlott a nők társadalmi, politikai egyenjogúsítása, így azt várhatnánk, hogy a 21. században a vezetői pozíciókban is közel fele-fele a nemek aránya. Hát, szüfrazsettek ide, feminista mozgalmak oda, sajnos ezen a területen még mi

Miért kell több női vezető?

Hatékony kommunikáció. Kapcsolatok ápolása. Empatikus viselkedés. Mások szolgálata. Kreatív problémamegoldás. Kiváló szervezőkészség. Környezetről való gondoskodás. Motivációs képesség. Konszenzusra törekvés. Tipikusan női jellemvonások, ugye? Is. De ha felcsapjuk bármelyik tetszőleges szakirodalmat, amely a 21. században elengedhetetlen vezetői képességekről szól, pont ugyanezeket a karakterisztikákat találjuk. Miért van az mégis, hogy akár a gazdasági életet, akár a politikát vagy a civil szektort nézz

Kézműves csodavilág és békés harmónia Ceclanéknál

Egy kis eldugott ékszerfalu, Székelyszállás az úticélunk, Marosvásárhelytől fél órányira. A kanyargós úton azon gondolkodom, mennyire nyugodt lehet itt az élet. Aztán mosolyra húzódik a szám: na, vajon mennyire lehet nyugodt egy ötgyermekes családnál?!

Melyek a te színeid? – Évszakelmélet az öltözködésben

Biztosan voltak olyan napjaid, amikor mindenki bókolt, hogy milyen jól nézel ki, máskor pedig, bár semmi bajod nem volt, betegnek, fáradtnak láttak. Ez azon is múlik, hogy épp milyen színű ruhát viseltél. Erről szól az évszakelmélet az öltözködésben.

Kovács Eszter: Legyen valami meglepő minden szettben

Eszterünk maga a kifinomult elegancia. Öltözködésében sok az egyéni „hang”, ugyanakkor azokat az alapszabályokat is jól ismeri és alkalmazza, amelyek megóvják az ember lányát attól, hogy slampos vagy ízléstelen legyen.

Az orda újjászületése

Az erdélyi konyha egyik jellegzetessége a folyamatos megújulás. Az elmúlt századok során mindig nyitott volt az új hatásokra, ezek folyamatos keveredéséből alakult ki mindaz, amit ma erdélyi konyha néven emlegetünk.