Antal Orsolya

Túrázni jó(l)! – Kisokos kezdő természetjáróknak

Strandpapucs vagy bakancs? Medve vagy juhászkutya? Kullancskanál vagy gázspray? – mibe öltözzünk, mit csomagoljunk, hogyan viselkedjünk, ha a városi séta helyett erdőre, mezőre, vagy éppen a hegyekbe kívánkozunk. Nem kell túlbonyolítani, de néhány egyszerű szabály betartásával a kezdő túrázó is maradandó élményekkel térhet haza. (Cikkünk a Nőileg magazin 2021. júliusi lapszámában jelent meg.)

Szokott újévi fogadalmat tenni?

Leszokom a cigiről, a körömrágásról, leadok, ne adj Isten felszedek pár kilót, jobban figyelek a környezetemre, többet olvasok, kevesebbet költök – az óévbúcsúztatónak, illetve újévköszöntőnek és a hozzájuk kapcsolódó babonáknak évezredes a hagyománya, a fogadkozás csak a 20. században terjedt el szélesebb körben. Mikor is lenne alkalmasabb az idő a változtatásra, tervezgetésre, mint két év fordulóján?! Kíváncsiak voltunk, olvasóink mit fogadnak meg, egyáltalán tesznek-e fogadalmat a 2021-es évre. (Cikkü

Kultúrára éhezőknek

A felnőtteknek talán több lehetőségük van a feltöltődésre, már akinek a kulturális kikapcsolódás ezt is jelenti. Színházak, kiállítások, előadások kerültek online térbe, jobb időkre várva ajánljuk alábbiakat decemberben. (Cikkünk a 2020-as Nőileg magazin decemberi számában jelent meg.)

December, gyerekek

Decemberben is akad néhány kultúrcsemege a gyerekek számára, amiért érdemes lesz őket a képernyő elé ültetni. Akik szeretik a bábjátékokat, azok duplán örülhetnek. (Cikkünk a 2020-as Nőileg magazin decemberi számában jelent meg.)

Gyerekileg novemberben: diákvetélkedő, olvasmány és bábszínház

Szülők mindnehonnan, gyerekeiteknek ajánljuk novemberben és nemcsak! (Cikkünk a 2020-as Nőileg magazin novemberi számában jelent meg.)

Kultúrálódni: mesefesztivállal, könyvvel

Novemberi magazinunk kulturkínálója is megkurtítva, akár mindennapi lehetőségeink. Még így is van szerencsére, akik a virtuális térben igyekeznek némi szellemi táplálékot nyújtani. Emellett könyveket továbbra is írnak, ne sajnáljunk hát időt és pénzt áldozni rájuk, ugyanis önmagunkért tesszük. Kultúrálódjunk! (Összeállításunk a 2020-as Nőileg magazin novemberi számában jelent meg.)

Párkeresés: offline vagy online?

Tinder, Bloom, MeetYoou, Badoo, vagy egyszerűen csak Facebook, Instagram – a társkereső oldalaknak, alkalmazásoknak se szeri, se száma. Vannak ugyanakkor, akik a közösségi portálokra esküsznek, míg másoknak a személyes első benyomás a legfontosabb, a baráti vagy épp a munkahelyi közösség adta biztonságérzet nélkül nem is próbálkoznának. Olvasóinkat kérdeztük véleményükről, tapasztalataikról. (Cikkünk a 2020-as Nőileg magazin októberi számában jelent meg.)

Gyermekszépségverseny: Életre szóló élmény, vagy életre szóló teher?

Kiről és kinek szólnak a gyermek-, netán a babaszépségversenyek? Ügyesebb, talpraesettebb lesz a csemeténk, ha még kisgyermekként versenyről versenyre jár? Vagy nehezen szabadul majd az önként vállalt mókuskerékből? A tiniknek szóló filmekben gyakran életük nagy lehetőségeként jelenik meg a csillogó-villogó felvonulás, a kamaszosan bájos versengés mögött azonban lehet, hogy sokszor épp a szülők róják saját versenyköreiket, mindent alávetve a kecsegtető nyereménynek, az azzal járó hírnévnek. (Cikkünk a 20

Nudizmus – igen vagy nem?

A meztelenség természetes, szabadságérzetet ad, és ez a fajta meztelenkedés lényege nem az erotika és a szexualitás – vallják a nudista közösségek tagjai. Ahogyan ők nevezik, a „textilesek” viszolygása, idegenkedése szerintük az ismeretlennek, a vélt és nem valós erkölcstelenségnek szól. Szóval, mit gondolunk a nudizmusról? (Cikkünk a 2020-as Nőileg magazin augusztusi számában jelent meg.)

Menni, látni, s egy kicsit művészkedni – programok itthon

Mindenki itthon nyaral – legalábbis a legtöbben, tehát erre kell most gombot varrni. Mit csináljon a gyerek, hova menjen a család? Néhány ötletet összegyűjtöttünk, szerintünk találtok itt inspirációt.

Ihat-e a nő?

Vagy ferde szemmel nézünk az alkoholt fogyasztó nőkre? És most nem a mértéktelen fogyasztásról beszélünk. A férfiakkal megengedőbb a társadalom, ha italozásról van szó, ezt már számos szakmai fórumon hallhattuk. De milyen az attitűd, ha a nő poharazgat? (Cikkünk a 2020-as Nőileg magazin júliusi számában jelent meg.)

Boldogulni – külföldön vagy itthon?

Elég motiváció a pénz? Mihez kell nagyobb bátorság, hogy itthon, sokszor hónapról hónapra tervezzünk, vagy hogy nyakunkba vegyük a világot? Ki csinálja jobban? – Aki, ha rövidtávon is, de külföldön próbál szerencsét, vagy aki itthon, hosszabb idő alatt, nehezebben, de a családja mellett alapozza meg a jövőjét? (Cikkünk a 2020-as Nőileg magazin júniusi számában jelent meg.)

Megváltoztat-e bennünket a világjárvány?

Néhány év múlva vajon hogyan fogjuk emlegetni a most megélt időszakot? Lesz világjárvány előtti és világjárvány utáni időszámítás? Hirtelen nagy változásra kényszerültünk, de vajon meddig áll fenn ez a változás, mi lesz utána, mit tanulunk, egyáltalán kell-e tanulnunk jelen helyzetből? Szükség van-e a változásra, és ha igen, kiken múlik a változás? Olvasóinkat kérdeztük a lehetséges forgatókönyvekről. (Cikkünk a 2020-as Nőileg magazin májusi számában jelent meg.)

Békeidő – Hajdu Szabolcs legújabb filmje online debütál

Magyar nagyjátékfilmként elsőként debütál az interneten Hajdu Szabolcs legújabb alkotása, a Békeidő. A Nőileg magazin 2018. májusi címlaposa, a marosvásárhelyi származású Török-Illyés Orsolya producere és egyik főszereplője is a nagyrészt Kolozsváron forgatott filmnek.

Gyereket, nőt bántalmaznak odahaza: Beavatkozni, vagy kimaradni belőle?

Romániában a lakosság negyedének van olyan rokona, ismerőse, akit a családjában rendszeresen bántalmaznak. Ez az arány megfelel az uniós átlagnak. Azonban míg az EU-ban 75 százalék azok aránya, akik tudják, hová fordulhatnak segítségért, nálunk ez mindössze 22 százalék. Segítséget kérni nem szégyen, a témáról pedig beszélni kell. Két olvasónk foglal állást a témában. (Cikkünk a 2020-as áprilisi Nőileg magazinban jelent meg.)

Vásárlás piacról vagy szupermarketből?

A szupermarketek a szélesebb kínálattal, nagyobb kedvezményekkel, akciókkal kecsegtetnek, ezzel szemben a piacokon jó minőségű, hazai termékeket szerezhetünk be, a vásárlás talán nagyobb fokú tudatosságot, alaposabb tervezést igényel.

Márciusi Gyerekileg: ha élményt akarsz adni neki

Pályázat, múzeumos foglalkozások, képregény – gyerekeknek ebben a hónapban ajánljuk.

Kézműves csodavilág és békés harmónia Ceclanéknál

Egy kis eldugott ékszerfalu, Székelyszállás az úticélunk, Marosvásárhelytől fél órányira. A kanyargós úton azon gondolkodom, mennyire nyugodt lehet itt az élet. Aztán mosolyra húzódik a szám: na, vajon mennyire lehet nyugodt egy ötgyermekes családnál?!

Melyek a te színeid? – Évszakelmélet az öltözködésben

Biztosan voltak olyan napjaid, amikor mindenki bókolt, hogy milyen jól nézel ki, máskor pedig, bár semmi bajod nem volt, betegnek, fáradtnak láttak. Ez azon is múlik, hogy épp milyen színű ruhát viseltél. Erről szól az évszakelmélet az öltözködésben.

Kovács Eszter: Legyen valami meglepő minden szettben

Eszterünk maga a kifinomult elegancia. Öltözködésében sok az egyéni „hang”, ugyanakkor azokat az alapszabályokat is jól ismeri és alkalmazza, amelyek megóvják az ember lányát attól, hogy slampos vagy ízléstelen legyen.

Az orda újjászületése

Az erdélyi konyha egyik jellegzetessége a folyamatos megújulás. Az elmúlt századok során mindig nyitott volt az új hatásokra, ezek folyamatos keveredéséből alakult ki mindaz, amit ma erdélyi konyha néven emlegetünk.