Címke: lakás

Kézműves csodavilág és békés harmónia Ceclanéknál

Egy kis eldugott ékszerfalu, Székelyszállás az úticélunk, Marosvásárhelytől fél órányira. A kanyargós úton azon gondolkodom, mennyire nyugodt lehet itt az élet. Aztán mosolyra húzódik a szám: na, vajon mennyire lehet nyugodt egy ötgyermekes családnál?!

Tájba illő rönkház a varsági tanyavilágban

Földúton haladunk az erdő között, Székelyvarság Küküllő nevezetű részén. Már az odaút is sejteti, különleges helyen laknak vendéglátóink, Balog Ágoston és felesége, Katalin. És nem is csalódunk: nyugalomsziget a vadon sűrűjében.

Művészi rendetlenség, avagy éljen az eklektika!

Tetszik a meleg mediterrán, de szívünk hasad a hűvös skandinávért is? Szeretjük a vintage-t, de vonz a klasszikus fényűzés és a nagypolgári elegancia is? Legszívesebben minden stílust egybegyúrnánk? A megoldás: eklektika. Merészek és jó ízlésűek előnyben!

Ha egy vagány könyvespolccal dobnánk fel lakásunkat: csak el kell engedni a fantáziát!

Az évek során összegyűjtött könyvek tárolása elég sok fejtörést okoz, főleg, ha kisebb tömbházlakásban élünk. Kirmaier Zsuzsanna lakberendezőt azzal a kéréssel kerestük meg, hogy mire figyeljünk akkor, ha őszre egy vagány, trendi könyvespolccal dobnánk fel lakásunkat. (Cikkünk a Nőileg magazin 2015. októberi lapszámában jelent meg.)

Miért ne lennék ágy-őr?

Budapesten is előfordul, hogy költözni kell. Az okokat ne firtassuk. Az is megtörténhet, hogy a két hónappal korábban lefoglalt, az előző lakó után saját kezűleg lomtalanított, kitakarított, félig-meddig bebútorozott lakás kulcsát költözés előtt csak úgy visszakérik. Megtörténhet, minthogy meg is történt. Mert megtehető. És hiába nyílik meg hirtelen a föld az ember alatt, mert két hét alatt új lakást kell találni, bármennyire is lehetetlennek látszik, ráadásul a low budget ilyenkor nem segíti elő a helyz

Padlóburkolás: te mit választanál?

A padlóburkolat kiválasztásánál több más szempontot is figyelembe kell vennünk az esztétika mellett: hová kerül a burkolat, mennyire forgalmas vagy nedves a környezet? Talán egyszerűbb eligazodni, ha rendszerezve látjuk az egyes burkolattípusok előnyeit, hátrányait. Íme! (Cikkünk a Nőileg magazin 2021. szeptemberi lapszámában jelent meg.)

Környezettudatos és egyedi: a beépített bútor

Amellett, hogy tökéletesen kiszolgálja megrendelőjének az igényeit, életmódját és helyet spórol – ami főként kis lakások esetében fontos szempont – a beépített bútor nagy előnye, hogy környezettudatos is. (Cikkünk a Nőileg magazin 2022. júliusi lapszámában jelent meg.)

Étkező – fektessünk rá nagy hangsúlyt!

Az étkezés összehozza az embereket: az asztal mellett születnek a nagy döntések, az önfeledt nevetések, a napi élmények megbeszélése. Nem csoda hát, hogy ez a hely lakásunk egyik legmeghatározóbb része, amely nem mindegy, hogy hol van és milyen. Nagyobb lakásban könnyű stílusos étkezőt kialakítani, mi ezúttal kis otthonhoz mutatunk praktikus és elérhető megoldásokat. (Cikkünk a Nőileg magazin 2021. augusztusi lapszámában jelent meg.)

Előszoba, az otthon hírnöke: megéri több figyelmet szentelni neki

Olykor a lakás méltatlanul elhanyagolt része az előszoba, pedig ez a legelső tér, ahová belépünk – vannak, akik ide zsúfolnak be mindent, ami gyorsan kéznél kell legyen. „Amilyen az udvar, olyan a gazda” – tartja a mondás, s bár nem éppen ennyire komoly az előszoba üzenete, megéri több figyelmet szentelni neki. Mutatunk néhány tippet és ötletet. (Cikkünk a Nőileg magazin 2021. júliusi lapszámában jelent meg.)

Minden egy térben

Napjaink legnépszerűbb belső rendezési trendje az egylégterű nappaliké: aki teheti, így tervezi a házát, de nem kevés tömbházlakásban is kiiktatják a közfalakat. Modern és nyitott, ez az előnye, de lehetnek hátrányai is a nyitott nappalinak. (Cikkünk a Nőileg 2021. májusi lapszámában jelent meg.)

Konmari, avagy a rendrakás öröme

A kevesebb több – tartja a mondás, és miért ne lehetne igaz a saját otthonunkra is? Hiszen nem véletlen, hogy azok a népek, amelyek leggyakrabban kapcsolatba hozhatók a boldogsággal, az elégedettséggel, a nyugodt, derűs élettel, a „tágas terek, kevés holmi” elvére, a minimalizmusra esküsznek. S bár mifelénk az északiak révén vált ismertté, de a „több tér, kevesebb holmi” elvnek a japánok az igazi szakértői, ahol ez a szemlélet szorosan összefügg a zen buddhizmussal és sintozimussal is. (Cikkünk a Nőileg

Fesd a falad egyedivé!

Nemcsak a színek szabhatnak trendeket lakásdekorálásnál. Van, amikor a technika az, ami újat nyújt. Ha tavasszal éppen átfestenénk néhány szobát odahaza, vannak már különleges festési technikák, melyek az unalmas, egyszínű falat feledtetik. (Cikkünk a Nőileg magazin 2021. áprilisi lapszámában jelent meg.)

Harmónia az egyszerűben – ez a monokróm

El tudnád képzelni, hogy az otthonodban vagy egy szobában mindössze egy szín uralkodjon? A fürdőd csupa szürke legyen, vagy tán az egész nappalid. Sokan vannak, akiket elriaszt, hogy egy színre redukálják a különböző helyiségek színeit, ám ezt a lakberendezési stílust is lehet nagyon ízlésesen alkalmazni. (Cikkünk a Nőileg magazin 2021. márciusi lapszámában jelent meg.)

Kézműves csodavilág és békés harmónia Ceclanéknál

Egy kis eldugott ékszerfalu, Székelyszállás az úticélunk, Marosvásárhelytől fél órányira. A kanyargós úton azon gondolkodom, mennyire nyugodt lehet itt az élet. Aztán mosolyra húzódik a szám: na, vajon mennyire lehet nyugodt egy ötgyermekes családnál?!

Melyek a te színeid? – Évszakelmélet az öltözködésben

Biztosan voltak olyan napjaid, amikor mindenki bókolt, hogy milyen jól nézel ki, máskor pedig, bár semmi bajod nem volt, betegnek, fáradtnak láttak. Ez azon is múlik, hogy épp milyen színű ruhát viseltél. Erről szól az évszakelmélet az öltözködésben.

Kovács Eszter: Legyen valami meglepő minden szettben

Eszterünk maga a kifinomult elegancia. Öltözködésében sok az egyéni „hang”, ugyanakkor azokat az alapszabályokat is jól ismeri és alkalmazza, amelyek megóvják az ember lányát attól, hogy slampos vagy ízléstelen legyen.

Az orda újjászületése

Az erdélyi konyha egyik jellegzetessége a folyamatos megújulás. Az elmúlt századok során mindig nyitott volt az új hatásokra, ezek folyamatos keveredéséből alakult ki mindaz, amit ma erdélyi konyha néven emlegetünk.